Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Policjanci grali w piłkę

Na boisku przy poznańskiej Cytadeli odbył się XIX Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej IPA. W imprezie wzięło udział szesnaście drużyn, w tym także z Węgier oraz Serbii. Ci drudzy spisali się zresztą bardzo dobrze, zajmując drugie miejsce w zawodach. Lepsi od gości z Serbii okazali się tylko zawodnicy z drużyny IPA Poznań. Na najniższym stopniu podium stanęli gracze Straży Miejskiej z Poznania.

W zawodach nie mogło także zabraknąć ekipy Starostwa Powiatowego w Poznaniu. – Dla nas ten turniej jest próbą generalną przed zaplanowanymi na drugą połowę września mistrzostwa Polski samorządowców w Zakopanem – powiedział Dariusz Fleischer, najbardziej doświadczony zawodnik naszego zespołu.

IPA jest największym stowarzyszeniem na świecie, z liczbą ok. 358 000 członków zrzeszonych w 66 krajach. Jest stowarzyszeniem niezawisłym łączącym wszystkie policyjne służby, bez różnicy stopnia, wykształcenia, płci, rasy, barwy skóry, mowy i religii. IPA jest przy tym neutralna politycznie, gospodarczo, związkowo oraz religijnie. Pomysłodawcą poznańskiego turnieju piłki nożnej był zmarły w tym roku Tadeusz Mnich. Uczestnicy tegorocznej turnieju uczcili jego pamięć minutą ciszy podczas oficjalnego otwarcia imprezy.

308-180770_g

Opublikowano: 25 sierpnia 2017