Polska zagra o 3. miejsce

Rozgrywane w dziesięciu wielkopolskich miastach Mistrzostwa Europy w rugby do lat 18 wkraczają w decydującą fazę. W meczu półfinałowym Dywizji A reprezentacja Polski przegrała 12:39 (5:13) z Rosją.

Ta porażka sprawiła, że biało-czerwoni w piątek, o godz. 15.00 zagrają w Poznaniu z Rumunią o trzecie miejsce w swojej grupie. – Na poprzednim mistrzostwach zajęliśmy właśnie taką lokatę, co uznano za sporą niespodziankę. Teraz chcemy powtórzyć ten wynik, choć nie ukrywam, że mecz z Rosjanami kosztował nas sporo sił. Kilku chłopaków jest mocno poobijanych – mówił po półfinałowej porażce trener Krzysztof Okapa.

Szkoleniowiec naszej reprezentacji był jednak zadowolony z gry swojego zespołu. – Zawodnicy dobrze spisywali się w obronie, potrafiliśmy też stworzyć kilka ciekawych akcji w ofensywie. Na dobrze dysponowanych i wyżej notowanych Rosjan, to było jednak za mało. Może wynik meczu byłby inny, gdybyśmy przez 20 minut nie musieli grać w osłabieniu – zastanawiał się trener Okapa.

Rozegrano już także mecze półfinałowe Elity, która walczy o medale mistrzostw Europy. Zwycięsko wyszły z nich drużyny Anglii i Irlandii , które w sobotę we Wronkach zagrają o tytuł. Nieco wcześniej do walki o brąz przystąpią Walijczycy z Francuzami. Tego samego dnia w Plewiskach, o godz. 11.00 w meczu o piąte miejsce Szkocja zmierzy się z Włochami.

Dzień wcześniej, czyli w piątek w Plewiskach odbędzie się także finał Dywizji A, w którym Rosja zagra z Hiszpanią. Początek tego spotkania zaplanowano na godz. 17.00. Z mistrzostwami powoli żegnają się również Pobiedziska. W tym mieście w sobotę, o godz. 11.00 odbędzie się mecz o 3. miejsce w grupie B. Na razie jeszcze nie wiadomo, kto w nim zagra.

Opublikowano: 16 kwietnia 2014