Powiat poznański rozbuduje 100-letnią szkołę

Nasze Miasto Poznań, 18 lutego 2018

Rozpoczęła się rozbudowa szkoły w Murowanej Goślinie, należącej do Zespołu Szkół w Bolechowie. Prace potrwają blisko dwa lata. Ile na remont 100-letniej szkoły chce wydać powiat poznański?

W ramach Zespołu Szkół w Bolechowie funkcjonuje Liceum Ogólnokształcące oraz Technikum, kształcące w zawodach logistyk i informatyk, natomiast w Murowanej Goślinie – Technikum (technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa) i Szkoła Branżowa I Stopnia (dawniej zawodówka), w której poza klasami rzemieślniczymi jest także klasa patronacka Solarisa (monter mechatronik).

W ubiegłym tygodniu została podpisana umowa na przebudowę i wyposażenie obiektu w Murowanej Goślinie. Budynek ma ponad 100 lat. Obie kondygnacje, piwnice i poddasze wykorzystywane są na cele edukacyjne. – Nie jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych, brakuje sali gimnastycznej. Dlatego modernizacja szkoły jest tak pilną potrzebą – podkreśla Jan Grabkowski, starosta poznański.

Opublikowano: 8 marca 2018