Powiat poznański rozpoczyna walkę z grypą

logo głos wielkopolski

Głos Wielkopolski, 14 września 2017

Od 15 września rusza program profilaktyczny, dzięki któremu mieszkańcy powiatu poznańskiego mogą skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciw grypie. Jest on realizowany i finansowany przez Powiat Poznański. Akcja bezpłatnych szczepień przeciw grypie skierowana jest do mieszkańców 17 gmin powiatu poznańskiego (zameldowanych na jego terenie), po 50. roku życia (urodzonych nie później niż 31 grudnia 1967r).

Program profilaktyczny realizowany jest przez Powiat Poznański po raz czwarty. Do tej pory skorzystało z niego ponad siedem tysięcy osób. W tym roku, powiat przeznaczył na ten cel 140 tys. zł, dzięki czemu ze szczepień może skorzystać trzy tysiące mieszkańców. 14 września w Warszawie, przedstawiciele Powiatu Poznańskiego odbiorą tytuł „Lider w innowacjach w zakresie profilaktyki grypy” przyznany przez Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy. Wręczenie nagrody odbędzie się w Sejmie RP, podczas IX Dorocznej De baty Ekspertów Flu Forum 2017 w Warszawie.

Opublikowano: 15 września 2017