Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Powiatowa 17 w TVP Poznań

W najbliższą środę o godz. 18 na antenie TVP Poznań zaprezentowany zostanie kolejny odcinek Powiatowej 17, z którego jak zwykle będzie można się dowiedzieć o najważniejszych wydarzeniach w powiecie poznańskim.

Tym razem w programie będzie można obejrzeć relację z „Pyry Poznańskiej”, czyli święta ziemniaka w Szreniawie. Impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem, co nie dziwi, ponieważ popularna pyra to symbol Poznania i Wielkopolski. To też podstawowy produkt na naszych stołach. Impreza w Muzeum Rolnictwa w Szreniawie była więc świetnym pretekstem do przypominania dawnych tradycji.

Wspomniane Muzeum Rolnictwa w tym roku obchodzi jubileusz 50-lecia, o czym także będzie mowa w najbliższej „Powiatowej 17”. Warto w tym miejscu tylko dodać, że w samej Szreniawie ekspozycja zajmuje 20 hektarów, a eksponaty wystawione są w kilkunastu pawilonach. W folwarku można też podziwiać maszyny i zwierzęta gospodarskie, często zanikających już ras.

W najbliższym programie przybliżymy również widzom działalność Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Kobylnicy, gdzie najczęściej trafiają ofiary przemocy i osoby pozbawione dachu nad głową w wyniku pożaru czy klęski żywiołowej. W „Powiatowej 17” nie zabraknie także relacji z kolejnej ciekawej imprezy w Centrum Tenisowym Sobota.

Opublikowano: 7 października 2014