Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Facebook
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez
<< Sty 2019 >>
ponwtśrczwptsobnie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Powiatowy Dzień Strażaka

Na swarzędzkim Rynku odbyły się uroczyste obchody z okazji Powiatowego Dnia Strażaka. – To już tradycja, że w okolicach dnia św. Floriana, patrona strażaków, dziękujemy Wam za cały rok działalności. A jest za co dziękować, ponieważ to właśnie dzięki Wam możemy czuć się bezpiecznie – mówi do zebranych starosta poznański Jan Grabkowski, który od strażaków otrzymał figurkę św. Floriana, a także podziękowania za wsparcie.

W trakcie uroczystości, wręczono odznaczenia zasłużonym strażakom, druhom i zaproszonym gościom. Była to także świetna okazja do wręczenia nominacji. W Swarzędzu poznaliśmy również głównych laureatów w konkursie „Strażak Roku Powiatu Poznańskiego”. W kategorii PSP nagrodę finansową i tytuł „Strażaka Roku” otrzymał st. ogn. Krzysztof Morzyk z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 9 w Mosinie.

– Co jest najważniejsze w mojej pracy? Pomoc innym. Ta praca to powołanie, a nie zwykły zawód – mówił laureat. W kategorii OSP za osiągnięcia w roku 2017 pierwszą nagrodę finansową i tytuł „Strażaka Roku” przyznano dh Elizie Bałazy z OSP Puszczykowo. – Ta nagroda to tylko dodatek, bo działalność w straży to moja pasja. Odbieram ją jako wyróżnienie nie tylko dla mnie, ale dla wszystkich moich koleżanek i kolegów z Jednostki – stwierdziła laureatka.

Drugą nagrodę finansową dla strażaka ochotnika otrzymał dh Marcin Batycki z OSP Komorniki w gminie Kleszczewo, a trzecią dh Patrycja Klamecka z OSP Buk. Obchody Powiatowego Dnia Strażaka współorganizowane są przez Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, Komendę Miejską PSP w Poznaniu, Starostwo Powiatowe w Poznaniu oraz Miasto i Gminę Swarzędz.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 13 maja 2018