Powstaje projekt kładki pieszo-rowerowej przez Wartę w Owińskach

logo głos wielkopolski

Głos Wielkopolski, 6 marca 2018

W Owińskach ma powstać kładka pieszo-rowerowa przez Wartę. Realizacją tej inwestycji są zainteresowane dwie gminy – Czerwonak oraz Suchy Las, a także Poznań. O budowie kładki pieszo-rowerowej przez Wartę w Owińskach mówiono od lat. Miałaby ona powstać w miejscu historycznej przeprawy promowej, która funkcjonowała tutaj od XIII wieku do końca lat 40. ubiegłego stulecia i łączyła Radojewo z Owińskami. Przypomnijmy, że na długości blisko 16 km – od mostu Lecha w Poznaniu do Biedruska nie ma jakiejkolwiek przeprawy przez rzekę. W ten sposób Warta dzieli zamiast łączyć. Powstanie kładki stanowiłoby naturalne przedłużenie Nadwarciańskiego Szlaku Rowerowego na zachodnim brzegu Warty i szlaków rowerowych po stronie wschodniej (np. Cysterski Szlak Rowerowy, Szlak Kościołów Drewnianych).

Opublikowano: 7 marca 2018