PPO miał 600 tys. widzów

Według danych Nielsen Audience Measurement finał Międzynarodowego Turnieju Tenisowego Kobiet ITF Pro Circuit Powiat Poznański Open 2014, w ogólnopolskim paśmie TVP Regionalna obejrzało blisko 600 tysięcy widzów.

To bardzo dobry wynik. Dla porównania, w 2013 roku mecz mistrzostw świata piłkarek ręcznych Polska – Rumunia obejrzało w TVP Sport 536 tysięcy widzów, co było wówczas rekordem stacji.

Przypomnijmy, że finał Powiat Poznański Open w TVP Regionalna był relacjonowany „na żywo”. Dodatkowo na antenie TVP Poznań śledziło go 80 tysięcy kibiców. Powtórka finałowego spotkania pomiędzy Kristiną Kučovą i Sesil Karatantchevą (w niedzielę o godz. 19.00) zgromadziła przed telewizorami kolejne 48 tysięcy widzów.

Cały turniej rozegrany w Centrum Tenisowym Sobota był szeroko relacjonowany na antenie regionalnej TVP Poznań. Począwszy od codziennych kronik turnieju i informacji z kortów w „Wiadomościach sportowych” poprzez transmisje meczów ćwierćfinałowych, półfinałowych oraz finału.

Nielsen Media Research to międzynarodowa firma badawcza specjalizująca się w telemetrycznych badaniach oglądalności telewizji. W ogólnodostępnych bazach prowadzi monitoring prawie 220 stacji telewizyjnych w tym programów telewizyjnych oraz bloków reklamowych ze 120 stacji.

Autor: Beata Oryl – Stroińska

Redaktor: Administrator strony