Praca strażaka “od kuchni” i zabawa w pianie

logo głos wielkopolski

Głos Wielkopolski, 15 września 2017

Strażacy, policjanci, ratownicy wodni czy strażnicy graniczni – to oni każdego dnia dbają o bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu. Aby profesjonalnie i bezpiecznie mogli pełnić swoją służbę, od kilkunastu lat powiat poznański wspiera finansowo służby mundurowe. Z tej okazji już w sobotę, 16 września, odbędzie się piknik rodzinny „Bezpieczni w powiecie poznańskim”. Podobnie jak w ubiegłym roku uczestnicy imprezy będą się bawić na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 8 przy ulicy Obornickiej 1 w Bolechowie. Start o godzinie 13.

W 2014 roku strażacy ochotnicy otrzymali od powiatu poznańskiego komplety składające się ze sztormiaka i spodniobutów. Rok później mogli korzystać z 20 sztuk agregatów prądotwórczych wartych ponad 50 tys. zł. W 2016 roku powiat sfinansował 32 piły spalinowe. – Naszym priorytetem jest to, by stworzyć optymalne warunki pracy wszystkim służbom, które odpowiadają za nasze bezpieczeństwo. A to z pewnością przełoży się na jakość ich pracy i wzrost zaufania naszych mieszkańców – mówi Jan Grabkowski, starosta poznański, organizator pikniku „Bezpieczni w powiecie poznańskim”.

Opublikowano: 15 września 2017