Sport

Jedynka wicemistrzem

W Elblągu odbył się XXII Międzynarodowy Festiwal Unihokeja, którego partnerem był Polski Związek Unihokeja. W zawodach udział wzięło aż 69 zespołów.

W ramach Festiwalu odbył się także Finał Ogólnopolski Licealiady, w którym w kategorii chłopców wystartowało dziewięć najlepszych drużyn z całej Polski, w tym także uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu. W składzie tego zespołu znaleźli się: Marcin Łuczak (kapitan), Szymon Łuczak, Piotr Jóźwiak, Oskar Szak, Jakub Leśny, Krystian Szczepański, Adrian Machowicz, Zenon Wawrzyniak, Jakub Lebioda oraz Krzysztof Woszek.

Drużyna ze Swarzędza wyszła z grupy we wspaniałym stylu, wygrywając wszystkie mecze. W półfinale uczniowie Zespołu Szkół pokonali 2:1 II LO z Gniezna i dopiero w finale, po bardzo zaciętym spotkaniu, ulegli 4:5 ZS nr 3 z Sanoka. Tym samym ekipa ze Swarzędza wywalczyła srebrny medal.

Warto dodać, że Piotr Jóźwiak został też wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju. Wyjazd na zawody, poza emocjami sportowymi, dał reprezentacji szkoły okazję do zwiedzenia zamku w Gniewie i Trójmiasta.

Opublikowano: 19 czerwca 2015