Nawigacja
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Telewizyjna17
Telewizja STK 17
Aktywniość projektowa powiatu poznańskiego


Kalendarz imprez
<< Cze 2018 >>
ponwtśrczwptsobnie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Radiowa17. audycja 12

„Radiowy Atlas Powiatowej17.” to cykliczna audycja, której celem jest promowanie aktywności fizycznej, a także prezentowanie największych atrakcji turystycznych w powiecie poznańskim. W jej kolejnym odcinku dziennikarze “Radia Merkury” odwiedzili gminę Murowana Goślina. – Wspaniałe walory przyrodnicze jakimi dysponujemy sprzyjają temu, że rozwija się u nas turystyka rowerowa i piesza – zapewniał burmistrz Dariusz Urbański.

– Mamy też bardzo dużo imprez sportowych, takich jak mistrzostwa Polski w karate, liczne zawody konne, bieg Murowana Dycha, maratony rowerowe, no i przede wszystkim siatkarski Memoriał Arkadiusza Gołasia, który jest słynny nie tylko w regionie, ale także w całej Polsce – dodał burmistrz. Przez długi czas sportową wizytówką Murowanej Gośliny był I-ligowy klub siatkarski kobiet.

– Nasze miasto nadal żyje tym sportem. I nadal mamy zespoły. Kobiety grają obecnie w II lidze, a mężczyźni w III. Nadal też funkcjonują Siatkarskie Ośrodki Szkolne, ponieważ przede wszystkim skupiamy się na szkoleniu. Pierwszego dnia Memoriału są warsztaty, na których nasza młodzież miała okazję trenować pod okiem m.in. Giby i Stephane Antigi – opowiadał kierownik biura komunikacji społecznej Urzędu Miasta, Arkadiusz Bednarek.

Silnym punktem na sportowej mapie gminy jest także jeździectwo. Miejsc, w których można rozpocząć swoją przygodę z końmi nie brakuje. Jednym z nich jest prężnie działający Klub Jeździecki Raduszyn, o którym opowiedział sekretarz klubu, Andrzej Kosakowski. Miłośnicy biegania także mają w Murowanej Goślinie co robić, o czym przekonywał paraolimpijczyk z Atlanty Andrzej Ludzkowski, który jest prezesem Klubu Biegacza o groźnie brzmiącej nazwie Katorżnik.

Murowana Goślina, tak jak każda z gmin prezentowanych w „Radiowym Atlasie Powiatowej17.”, zgłosiła również swoją nominację w plebiscycie „Sportowy Obiekt Powiatu”. – My stawiamy na certyfikowany system szlaków rowerowych na terenie Puszcza Zielonka – powiedział burmistrz Dariusz Urbański. Plebiscyt rozstrzygnięty zostanie po przedstawieniu propozycji ze wszystkich gmin. „Radiowy Atlas Powiatowej17.” nadawany jest w każdy piątek o godz. 10.15 w Radio Merkury. Można go także posłuchać na naszej stronie internetowej.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 21 kwietnia 2017