Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Reportaż i prace z warsztatów

W wakacje w puszczykowskim Leśnym Ośrodku Szkoleniowym trwały warsztaty artystyczne dla niepełnosprawnych mieszkańców powiatu poznańskiego. Była to druga edycja tego przedsięwzięcia. Uczestniczyło w nich 23 nieprofesjonalnych artystów z różnymi kategoriami niepełnosprawności. Byli wśród nich mieszkańcy gmin Mosina, Puszczykowo, Murowana Goślina, Tarnowo Podgórne, Swarzędz, Czerwonak, Kostrzyn, Luboń, Rokietnica i Duchy Las. Pięcioro profesjonalnych instruktorów prowadziło zajęcia w kilku kategoriach: malarstwo, rzeźba, muzyka, fotografia i teatr. Ich wiedza oraz zawodowe doświadczenie zapewniły wysoki poziom warsztatów.

Niewielka liczebność grup pozwalała na indywidualne podejście, umożliwiła rozwój uzdolnień i artystycznych predyspozycji. Prowadzący dyskretnie eliminowali błędy, sugerowali niekonwencjonalne pomysły i rozwiązania. 20 lipca miało miejsce podsumowanie  czterodniowych zmagań ze sztuką: wymiana wrażeń i doświadczeń, wręczenie certyfikatów. Teraz mamy przyjemność zaprezentować Państwu efekty warsztatów. Reportaż filmowy miał swoją premierę 15 września podczas finału “Zlotu Talentów” w Lubońskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.  Obrazy oraz rzeźby można zobaczyć w sali seminaryjnej Starostwa powiatowego w Poznaniu.

Warsztaty, na zlecenie powiatu poznańskiego, zorganizowała Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich, a bezpośrednim realizatorem był Domo Pomocy Maltańskiej w Puszczykowie.

Opublikowano: 20 września 2017