Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Rowerami i z kijkami po WPN

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Mosinie, przy wsparciu powiatu poznańskiego, Wielkopolskiego Parku Narodowego oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mosinie, zorganizował V Wielkopolski Rajd Integracyjny Osób Niepełnosprawnych „Rowerami i z kijkami po Wielkopolskim Parku Narodowym”. Patronat honorowy nad imprezą, która odbyła się 6 października, objął starosta poznański Jan Grabkowski.

W imprezie udział wzięli zawodnicy z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Grodzisku Wielkopolskim, Zespołu Szkół Specjalnych im. M. Konopnickiej w Kościanie, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im Z. Tylewicza w Poznaniu, Domu Pomocy Maltańskiej w Puszczykowie, Szkoły Podstawowej w Pecnej, Zespołu Szkół Specjalnych w Wągrowcu, Domu Pomocy Społecznej w Kórniku oraz gospodarze, czyli zawodnicy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Mosinie.

Zakaz poruszania się po terenach leśnych z powodu wichury, która przeszła nad Wielkopolską w nocy z 5 na 6 października wymusił na organizatorach niespodziewaną zmianę trasy rajdu. Dzięki szybkiej reakcji, dobrej organizacji i współpracy, a także życzliwej pomocy pracowników Wielkopolskiego Parku Narodowego rajd przebiegł sprawnie i w miłej atmosferze.

W imprezie wzięło łącznie udział około 100 zawodników w dwóch konkurencjach: nordic walking oraz rowery. Zawodnicy uczestniczyli w grach i zabawach na świeżym powietrzu, przeszli ścieżką dydaktyczną. Odbyły się także liczne konkursy. Po Muzeum Przyrodniczym uczestników rajdu oprowadziła Małgorzata Bręczewska, pracownik Ośrodka Muzealno-Dydaktycznego Wielkopolskiego Parku Narodowego.

Na mecie każdy zawodnik otrzymał unikatowy medal wykonany podczas Warsztatów Garncarskich przez podopiecznych Ośrodka w Mosinie. Na zmęczonych sportowców czekało ognisko i grochówka. Odbyła się również loteria fantowa. Pamiątkowe dyplomy wręczyła wszystkim uczestnikom dyrektor SOSW w Mosinie Bożena Mazur. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że rajd pomimo początkowych utrudnień okazał się udanym przedsięwzięciem propagującym zdrowy styl życia poprzez aktywny wypoczynek i ruch na świeżym powietrzu.

Autor: Anna Skorczyk

Opublikowano: 7 października 2017