Rynek pracy potrzebuje absolwentów (24.06.2018)

eska logo

Na rynku brakuje specjalistów. Tak wynika z raportu Powiatowego Urzędu Pracy w Poznaniu. Poszukiwani są m.in.: magazynierzy, elektrycy, mechanicy, ślusarze i stolarze. Etaty czekają również na logistyków, spedytorów, czy przedstawicieli handlowych. Z kolei po studiach o pracę nie powinni się martwić specjaliści IT, rekruterzy i wychowawcy przedszkolni.

– Sytuacja jest bardzo dobra. Kierunki podjętych działań dają efekty. Myślę tu o edukacji, o przygotowaniu zawodowym, ale również współpracy na rynku zawodowym pomiędzy pracodawcą, pracobiorcą i urzędami pracy – mówi nam Zygmunt Jeżewski – członek zarządu Powiatu Poznańskiego. Są branże, w których wciąż brakuje pracowników. Jeżewski ma pomysł, jak to zmienić. – Należy edukować w takich kierunkach, na które jest zapotrzebowanie ze strony pracodawców. Dobrze przygotowywać praktycznie do funkcjonowania zawodowego. Współpracować z pracodawcami tak, aby część przygotowania zawodowego odbywała się w firmach – konkluduje Zygmunt Jeżewski.

Eska Info

Opublikowano: 27 czerwca 2018