Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Solaris w Hanowerze

Na konferencji prasowej, która odbyła się podczas targów IAA w Hanowerze, firma Solaris przedstawiła dwa kolejne modele Urbino nowej generacji. Pierwszy z nich to autobus hybrydowy, natomiast druga nowość to Urbino z napędem CNG. Podczas konferencji uroczyście wręczono także statuetkę Bus of the Year 2017.

Najlepszym autobusem miejskim został wybrany elektryczny Solaris Urbino 12 electric nowej generacji. Światowa premiera bateryjnego Solarisa miała miejsce rok temu na targach Busworld Kortrijk 2015. Te innowacyjne elektrobusy jeżdżą już po ulicach Hamburga i Tampere. Uczestnicy targów IAA mogą też przetestować zalety nowego Urbino 12 electric, który kursuje już w regularnym ruchu miejskim w Hanowerze.

Nowy Urbino 12 Hybrid z kolei odznacza się znakomitymi parametrami jezdnymi, w szczególności cechuje go energiczne, a przy tym płynne przyspieszenie. Jedną z głównych cech napędu jest to, że podczas hamowania odzyskiwana jest energia kinetyczna, po czym zamieniana i gromadzona jest w postaci energii elektrycznej w magazynie energii, umieszczonym na dachu autobusu.

Premierowe, 12-metrowe Urbino CNG wykorzystuje natomiast zalety Solarisa nowej generacji, takie jak lekka konstrukcja, nowoczesny układ jezdny, lekki szkielet czy przestronna i komfortowa przestrzeń pasażerska. Nowość stanowi technologia montażu butli z gazem ziemnym. Pięć kompozytowych zbiorników jest umieszczonych na dachu autobusu wzdłużnie, nie zaś poprzecznie, jak było to w poprzedniej wersji Urbino.

Rok 2016 jest dla Solarisa szczególny ze względu na jubileusz 20-lecia działalności firmy. Tegoroczne targi są znakomitą okazją, by uczcić dwie dekady imponującej i niezwykłej historii przedsiębiorstwa.

Informacja prasowa

Opublikowano: 21 września 2016