Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

SP Dąbrowa walczy o finał

Najmłodsze piłkarki ze Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Dąbrowie reprezentujące Gminę Dopiewo w projekcie „From schools to women’s league”, w ramach kampanii LIVE YOUR GOALS organizowanej przez FIFA, rozpoczęły walkę o wyjazd na finał na Stadionie Narodowym w Warszawie. Podopieczne nauczyciela Tomasza Woźniaka po pierwszym turnieju zajmują trzecie miejsce w województwie.

Projekt „From schools to women’s league” w skali całego kraju obejmuje ok. 1000 młodych piłkarek, które dopiero zaczynają poważnie grać w piłkę nożną. Polski Związek Piłki Nożnej do udziału w projekcie wybrał szkoły, które mogły się pochwalić w ostatnich latach sukcesami w tej dyscyplinie sportu i dodatkowo uzyskały akceptację Szkolnego Związku Sportowego.

Wielkopolskę w pierwszym etapie projektu reprezentuje tylko pięć szkół podstawowych: SP Kluczewo, SSP 2 Września, SP Boguszyn, SP nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Grodzisku Wlkp. i Szkoła Podstawowa im. Astrid Lindgren w Dąbrowie. Pierwszy turniej odbył się w środę na kompleksie sportowym w Przemęcie.

Podopieczne nauczyciela Tomasza Woźniaka będące wicemistrzem województwa wygrały z SP Boguszyn i SSP nr 2 Września, a następnie uległy SP Kluczewo i SP nr 1 Grodzisk Wlkp. Po pierwszym turnieju reprezentantki Gminy Dopiewo w klasyfikacji generalnej zajmują trzecie miejsce. Następny turniej odbędzie się za dwa tygodnie we Wrześni.

– Jestem bardzo zadowolony z gry dziewczynek po wakacyjnej przerwie. Naszym celem jest utrzymanie miejsca na podium w klasyfikacji województwa, a wywalczenie awansu do finału na Stadionie Narodowym będzie spełnieniem marzeń. Czeka nas ciężka praca przez cały rok szkolny i ciężka walka w każdym spotkaniu, ponieważ na tym poziomie nie ma słabych zespołów – mówi Tomasz Woźniak.

Skład SP Dąbrowa: Pola Dołkowska, Anna Dziedzic, Anna Lewandowska, Oliwia Suchodolska, Marta Głowska, Amelia Stypińska (kapitan), Dominika Grzesiak, Wiktoria Lechniak, Martyna Szagżdowicz (bramkarz), Amelia Duszyńska, Hanna Nowakowska, Jagoda Thiem, Małgorzata Grabska, Marcjanna Rojek.

Wyniki spotkań: SP Dąbrowa – SSP nr 2 Września 3:0, SP Dąbrowa – SP Boguszyn 1:0, SP Dąbrowa – SP nr 1 Grodzisk Wlkp. 0:3, SP Kluczewo – SP Dąbrowa 3:1.

sp_dabrowa_pzpn_01

Opublikowano: 9 października 2016