Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Emocje w Jurand Kids Cup

W hali widowiskowo-sportowej Akwen w Czerwonaku odbył się cykl turniejów piłki nożnej Jurand Kids Cup 2017. W trzydniowych zawodach można było zobaczyć w akcji zmagania skrzatów, żaków oraz trampkarzy.

Jako pierwsi na parkiet wybiegli najmłodsi adepci futbolu z rocznika 2010/11, czyli tzw. skrzaty. W turnieju udział wzięło siedem drużyn grających systemem “każdy z każdym”. Po rozegraniu 21 spotkań najlepszym okazał się zespół Suchary I Suchy Las, który pokonał takie drużyny jak: Poznaniak Poznań, Suchary II Suchy Las, Stella Luboń, KKS Jurand I Koziegłowy, Przedszkole Nr 190 Poznań oraz KKS Jurand II Koziegłowy.

Następnego dnia do walki stanęły żaki, czyli zawodnicy urodzeni w roku 2008/09. I w tym turnieju rywalizowało siedem zespołów, którym przyszło rozegrać po sześć spotkań. Najlepszy w tej kategorii wiekowej okazał się zespół Poznaniaka Poznań, który pozostawił w pokonanym polu takie drużyny jak: MKS Kadet Koziegłowy, GKS I Dopiewo, Stella Luboń, KKS Jurand Koziegłowy, Las Puszczykowo oraz GKS II Dopiewo.

W niedzielny poranek jako ostatni do rywalizacji stanęli trampkarze, a więc chłopcy urodzeniu w roku 2002/03. W tym turnieju swoich sił próbowało sześć drużyn, a najlepszym zespołem okazała się Nielba Wągrowiec, której wyższość musiały uznać takie zespoły jak UKS Śrem, Skra Wielkopolska Otusz, KKS Jurand Koziegłowy, MKS Przemysław Poznań oraz Czarni Czerniejewo.

We wszystkich turniejach nie brakowało emocji. Tak jak i wspaniałych akcji i pięknych bramek. Uśmiechy opuszczających halę zawodników oraz ich rodziców mogą świadczyć o tym, że turniej stał na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Organizatorem cyklu turniejów Jurand Kids Cup 2017 był Koziegłowski Klub Sportowy Jurand Koziegłowy przy współfinansowaniu ze środków powiatu poznańskiego.

Autor: Piotr Jabłecki

Opublikowano: 20 lutego 2017