Starosta nie wyda zgody

Głos Wielkopolski, 31 grudnia 2014

Jan Grabkowski, starosta poznański, nie wyda żadnej decyzji, która zezwoliłaby na budowę nowej drogi w pobliżu kórnickiego zamku.
Jak pisaliśmy wcześniej, burmistrz Kórnika planuje budowę ulicy, która połączyłaby ulice Średzką z Zamkową. A że droga biegłaby przez obszar, który na mocy rozporządzenia prezydenta RP Bronisława Komorowskiego stał się pomnikiem historii, czyli najwyższą formą ochrony zabytków, starosta nie zgadza się na budowę nowej drogi.
– Nie będę psuł dziedzictwa narodowego, a negatywna decyzja konserwatora zabytków kończy rozważania na ten temat – mówi starosta. Dodaje, że specustawa drogowa nie jest narzędziem do planowania rewitalizacji terenów objętych ochroną konserwatorską. Choć sama rewitalizacja jest potrzebna. Burmistrzowi Kórnika sugeruje zorganizowanie debaty, w efekcie której powstanie strategia zagospodarowania zabytkowego obszaru.

Opublikowano: 31 grudnia 2014