Starosta poznański wyróżniony (02.07.2018)

epoznan logo

Starosta poznański wyróżniony tytułem Samorządowca 20-lecia. Prócz nagrody dla najlepszego polskiego samorządowca, Jan Grabkowski otrzymał także Honorową Statuetkę Związku Powiatów Polskich. Jury konkursu doceniło długoletnie doświadczenie w budowaniu samorządności starosty poznańskiego, zwracając uwagę na to, że Grabkowski w procesie odbudowywania samorządności po zmianach ustrojowych uczestniczył od początku. Nagrodę poznańskiemu staroście wręczył mu jego kolega po fachu z Polkowic. – Dobre decyzje oraz wola współpracy teraz mocno procentują. Starosta poznański stworzył ze swoimi współpracownikami zespół fachowców, na których pomoc i wsparcie merytoryczne mogą zawsze liczyć koledzy z innych powiatów – powiedział Marek Tramś, wręczając statuetkę Grabkowskiemu.

Jan Grabkowski przez kilkanaście lat pracował w poznańskiej elektrociepłowni Karolin, następnie pełnił funkcję radnego i zastępcy wójta gminy Czerwonak. Do rady powiatu został wybrany po raz pierwszy w 1998 r. W 2002, 2006, 2010 i 2014 był wybierany przez radę powiatu na stanowisko starosty poznańskiego.

Redaktor: Weronika Frąckowiak
Opublikowano: 3 lipca 2018