Starosta poznański nagrodzony (03.07.2018)

eska logo

Starosta poznański z wyjątkową nagrodą!

Samorządowiec od 28 lat. Jedyny starosta w Polsce z takim stażem. Z wykształcenia inżynier energetyk. Na co dzień miłośnik narciarstwa. Jan Grabkowski został właśnie wyróżniony przez Związek Powiatów Polskich tytułem Samorządowiec 20-lecia. I – jak mówi – początki były jednak prostsze.

– Wszyscy wtedy chcieli. Wszyscy dostali duże oczy, że mamy demokrację i możemy robić wiele rzeczy. Dzisiaj jest oczywiście trudniej. Mimo, że są pieniądze, to jest wiele instytucji i przepisów, które utrudniają życie – mówi nam starosta poznański, Jan Grabkowski.

Według starosty, choć może nie jest to najbardziej wartościowa nagroda, spośród tych, które do tej pory otrzymał, to na pewno ma ona wyjątkowy charakter.

– Powiem szczerze, że ta statuetka zrobiła mi bardzo dużą przyjemność, bo zawsze najbardziej cenię sobie nagrody przyznawane przez ludzi, którzy znają się na tym fachu. I tak właśnie jest w tym przypadku – przekonuje starosta, Jan Grabkowski.

Na początku swojej kariery zawodowej Jan Grabkowski przez kilkanaście lat był związany z elektrociepłownią Karolin. Później pełnił funkcję radnego, a następnie zastępcy wójta gminy Czerwonak. Do rady powiatu trafił w 1998r. Od 2002 do dziś pełni funkcję starosty poznańskiego.

Tytułem Samorządowiec 20-lecia uhonorowano dwudziestu starostów i prezydentów z całej Polski.

Redaktor: Weronika Frąckowiak
Opublikowano: 4 lipca 2018