Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Starosta spotkał się z uczniami

26 listopada w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Poznaniu odbyło się spotkanie Starosty Poznańskiego, Jana Grabkowskiego z uczniami pierwszej klasy V Liceum Ogólnokształcącego im. Klaudyny Potockiej w Poznaniu.

W ramach tej nietypowej lekcji WOS-u uczniowie zapoznali się z funkcjonowaniem Powiatu oraz jego jednostek  organizacyjnych, takich jak Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych w Owińskach, obok którego działa wyjątkowy Park Orientacji Przestrzennej.

Starosta wspomniał również o przedsiębiorstwach funkcjonujących na terenie powiatu, które szkolą uczniów i rekrutują absolwentów szkół prowadzonych przez Powiat do współpracy, np. firma Volkswagen czy Solaris Bus&Coach w Bolechowie. Młodzi goście zapoznali się również z zakresem działań i zadaniami Powiatu, jak i organami powiatu wraz z jego kompetencjami.

Istotnym punktem odwiedzin uczniów była dyskusja, podczas której młodzież zadawała pytania staroście. Dotyczyły one głównie trzech tematów: inwestycji na terenie powiatu, reformy samorządowej w Polsce wprowadzającej 16 województw i przywracającej powiaty oraz wizji przyszłości powiatu poznańskiego.

Wizyta uczniów, którzy wyrazili chęć pogłębiania swojej wiedzy, była dla nich lekcją o samorządzie, możliwością uaktywnienia się oraz poczucia integracji ze strukturami władz powiatu poznańskiego.

Autor: Magdalena Gryniewicz (Gabinet Starosty)
Zdjęcia: Klementyna Witczak (Gabinet Starosty)

Opublikowano: 27 listopada 2015