Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Facebook
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez
<< Lut 2019 >>
ponwtśrczwptsobnie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Starosta wyróżniony przez ZPP

Tytułem Samorządowca 20-lecia został wyróżniony dziś Jan Grabkowski, starosta poznański. Do jego rąk trafiła również Honorowa Statuetka Związku Powiatów Polskich, przyznawana za wkład w rozwój lokalny oraz działalność na płaszczyźnie ogólnopolskiej.

Długoletnie doświadczenie w budowaniu samorządności stawia Jana Grabkowskiego w gronie liderów dwóch ostatnich dekad. Kiedy po zmianach ustrojowych w Polsce powiat się odradzał, starosta poznański brał w tym procesie aktywny udział. W wielu sprawach był prekursorem, a jego działania – jak się okazało po latach – przyniosły konkretne efekty.

Marek Tramś, starosta polkowicki, a jednocześnie Wiceprezes Zarządu ZPP, wręczając Janowi Grabkowskiemu statuetkę, podkreślił jego wkład w rozwój powiatu poznańskiego oraz samego Związku. – Dobre decyzje oraz wola współpracy teraz mocno procentują. Starosta poznański stworzył ze swoimi współpracownikami zespół fachowców, na których pomoc i wsparcie merytoryczne mogą zawsze liczyć koledzy z innych powiatów – zaznaczył Marek Tramś.

W imieniu radnych podziękowania i gratulacje złożył również Piotr Burdajewicz, Przewodniczący Rady Powiatu w Poznaniu. – Wiemy, że pana kompetencje i wiedza przekładają się na dobro powiatu, a poprzez działalność w ZPP również na dobro samorządności w całym kraju.

Otrzymana nagroda ma dla starosty poznańskiego ogromne znaczenie.
– Nagród tego typu jest dużo, ale niektóre dają zdecydowanie większą przyjemność. To te od osób, które w samorządzie pracują od lat. Taka perspektywa sprawia, że potrafią one szybciej dostrzec zmiany. Na lepsze. Patrząc na to, co obecnie dzieje się w naszym kraju, chciałbym, żebyśmy nadal mogli się cieszyć z demokracji. Wierzę, że tak się stanie – mówił podczas spotkania Jan Grabkowski.

Autor tekstu: Joanna Felińska

Zdjęcia: Weronika Golińska

Redaktor: Weronika Babczyszyn
Opublikowano: 2 lipca 2018