Starosta zabiega o wiadukt na Junikowie

Głos Wielkopolski, 18 sierpnia 2015

Dla powiatu poznańskiego to ważna inwestycja i chociaż Poznań jeszcze w minionej kadencji poinformował nas o odłożeniu budowy wiaduktu na później, nie dajemy za wygraną. Zabezpieczyliśmy środki na dokumentację. Zamierzamy aplikować o środki z Unii Europejskiej w ramach rozdania na lata 2014-2020 z programu ZIT- Zintegrowanych Inwestycji terytorialnych w ramach tzw. „węzłów integracji” – mówi Robertowi Domżałowi, “Głos Wielkopolski” – Jan Grabkowski, starosta poznański.

Pytany czy wcześniejsze ustalenia, po zmianie prezydenta w Poznaniu są nadal honorowane, stwierdza, iż nie otrzymał żadnego stanowiska ze strony obecnych władz miasta, które podważałoby dotychczasowe ustalenia dla tego istotnego zadania: Przy wsparciu gmin Komorniki i Dopiewo, dołożę starań, by wrócić do rozmów na temat przedsięwzięcia, na które od lat czekają nie tylko mieszkańcy powiatu, ale i miasta – dodaje.

W Wieloletniej Prognozie Finansowej (WPF) 2015-2021 zabezpieczyliśmy na dokumentację projektową na lata 2015-2016 odpowiednio kwoty 206 tys. zł i 598 tys. zł. Ponadto na lata 2017-2018 w WPF 2015-2021 zabezpieczyliśmy łącznie 3 mln zł, po 1,5 mln na każdy rok – wyjaśnia starosta poznański pytany o kwestie finansowania przedsięwzięcia.

Redaktor: Anna Jaworska
Opublikowano: 18 sierpnia 2015