Strażacy będą mieli nową strażnicę

logo głos wielkopolski

Głos Wielkopolski, 13 czerwca 2016

Jednostka ratowniczo-gaśnicza nr 4 w Poznaniu będzie miała nową siedzibę. Umowę dotyczącą wsparcia finansowego budowy budynku podpisali starosta poznański Jan Grabkowski oraz komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu mł. bryg. Jacek Michalak. – Ta jednostka jest bardzo istotna dla bezpieczeństwa miasta i zachodniej część powiatu poznańskiego, która na ten moment jest pozbawiona szybkiej ochrony. Dlatego zdecydowaliśmy się na współfinansowanie tej inwestycji –  poinformował Jan Grabkowski. Dodał również, że starostwo przekaże pieniądze w  trzech ratach.

Jednostka ratowniczo-gaśnicza nr 4 od ponad dwóch lat nie posiada swojej stałej siedziby. Obecnie strażacy stacjonują w tymczasowej siedzibie na terenie WZMOT przy ul. Dąbrowskiego. Siedziba ta nie zapewnia jednak wystarczających warunków do służby, szkolenia czy przechowywania posiadanego sprzętu. Dlatego Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu prowadziła starania na rzecz budowy nowej siedziby w zachodniej części aglomeracji poznańskiej.

Opublikowano: 14 czerwca 2016