Stypendia dla uczniów i studentów

Informujemy, że Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu będzie realizował na rok szkolny i akademicki 2014/2015 program stypendialny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, słuchaczy zakładów kształcenia nauczycieli, kolegiów pracowników służb społecznych oraz studentów I i II stopnia i jednolitych magisterskich uczelni publicznych zameldowanych na stałe na terenie Województwa Wielkopolskiego. Kandydatów do stypendium zgłasza starosta powiatu lub prezydent miasta na prawach powiatu według przynależności do miejsca zameldowania.

O przyznanie stypendium mogą ubiegać się osoby spełniające łącznie następujące kryteria:
1) uczą się lub studiują w trybie dziennym,
2) zameldowane są na terenie Województwa Wielkopolskiego,
3) w roku ubiegania się o stypendium nie ukończyły 28 roku życia,
4) uzyskały za poprzedni rok nauki średnią ocen od: 4,21 (uczniowie) i 4,01 (studenci),
5) znajdują się w trudnej sytuacji materialnej,
6) złożyły odpowiedni komplet dokumentów zgodnie z wymogami Regulaminu,
7) średni miesięczny dochód netto uzyskany na jedną osobę w rodzinie nie może przekroczyć kwoty 650 zł netto, a dla osoby samotnie wychowującej dzieci 740 zł netto.

Starostwo Powiatowe w Poznaniu przyjmuje wnioski, zgodne ze wzorem określonym w Regulaminie udzielania stypendium Marszałka Wielkopolskiego, wraz z pełną dokumentacją wymaganą w w/w Regulaminie od wnioskodawców zameldowanych na stałe na terenie powiatu poznańskiego w nieprzekraczalnym terminie do:
– 25 września przez uczniów,
– 20 października przez studentów/słuchaczy.

Więcej informacji o stypendium można uzyskać na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego www.umww.pl w zakładce Departamentu Edukacji i Nauki. Informacji udzielają również pracownicy Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Poznaniu pod numerem telefonu 61 8410 754.

Autor: Agnieszka Przybylska, Wydział Edukacji

Do pobrania: Regulamin udzielania stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego wraz z załącznikami.

Opublikowano: 26 sierpnia 2014