Szkoła jak hotel. Aż chce się uczyć! (06.06.2018)

eska logo

Będzie prawdziwa recepcja, pokoje hotelowe i sala bankietowa. Ponad stuletnia szkoła w Murowanej Goślinie zyska zaplecze dydaktyczne z prawdziwego zdarzenia. Inwestycja pochłonie 15 milionów złotych. Niemal jedna czwarta to środki z Unii Europejskiej.
Stulatka należy do Zespołu Szkół w Bolechowie. Obecnie na placu budowy stawiane są ściany budynku dydaktycznego, a w miejscu, gdzie docelowo powstanie hala sportowa, montowane są słupy konstrukcyjne. Do końca wakacji budynek dydaktyczny będzie w stanie surowym otwartym z dachem. Po wakacjach przyjdzie czas na prace związane między innymi z układaniem instalacji i montażem okien. Nowe zaplecze będzie gotowe w roku szkolnym 2019/2020.

– Inwestujemy w szkoły zawodowe, które obecnie nie są już przechowalnią dla najsłabszych uczniów, jak to miało miejsce w czasach PRL. Stawiamy na nowoczesny i elastyczny system kształcenia, by absolwenci naszych szkół, od razu po zakończeniu nauki, byli wysoko wyspecjalizowanymi i wykształconymi pracownikami, znajdującymi zatrudnienie. Potrafili korzystać z wartości kulturalnych, znali literaturę, potrafili dyskutować na różne tematy. – mówił podczas wmurowania kamienia węgielnego pod nowe skrzydło szkoły Starosta Poznański, Jan Grabkowski.

Eska Info

Opublikowano: 6 czerwca 2018