Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Szkoły Powiatu Poznańskiego wśród najlepszych szkół w Polsce i województwie

W najnowszym rankingu placówek edukacyjnych, sklasyfikowanych przez czasopismo „Perspektywy”, w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2014 znalazły się szkoły prowadzone przez Powiat Poznański:

W Rankingu Egzaminów Zawodowych 2014 w zawodzie technik architektury krajobrazu, najlepsze w całym kraju okazało się Technikum w Zespole Szkół im. Jadwigi i Władysława Zamoyskich w Rokietnicy.

W ogólnym Rankingu Egzaminów Zawodowych 2014 na setnym miejscu w kraju znalazło się Technikum w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu. W rankingu brano pod uwagę wyniki wszystkich egzaminów zawodowych. Pozwoliło to Swarzędzkiej Jedynce osiągnąć dwudziestą szóstą pozycję w Rankingu Techników 2014 w województwie wielkopolskim. Technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego.

W Rankingu Liceów 2014 województwa wielkopolskiego, 86 miejsce zajęło II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 2 w Swarzędzu, 88 miejsce – Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Zespole Szkół w Puszczykowie, 89 miejsce – Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół im. Gen. Dezyderego Chłapowskiego w Bolechowie oraz 98 miejsce – Liceum Ogólnokształcące im. Generałowej Jadwigi Zamoyskiej w Zespole Szkół w Kórniku. Licea ogólnokształcące zostały ocenione przy pomocy trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

Redaktor: Administrator strony
Opublikowano: 28 stycznia 2014