Teatr Coś Więcej w Jedynce

6 marca Swarzędzką Jedynkę – szkołę prowadzoną przez Powiat Poznański, odwiedził Teatr Coś Więcej z Wrocławia. Młodzi artyści pod kierownictwem Patrycji Czyżewskiej-Soroko zaprezentowali młodzieży  autorski spektakl zatytułowany „Latawiec”. Przedstawienie opowiadało m.in. o trudnościach w odnalezieniu się nastolatków w nowej grupie rówieśników.

Grupa Teatr Coś Więcej współpracuje ze sobą od wielu lat, podejmując w swoich spektaklach różne tematy, zarówno poważne, jak i lżejsze, komediowe.  Zespół coraz chętniej prezentuje autorskie spektakle, w których tekst, a także większość pomysłów inscenizacyjnych i związanych z prowadzeniem postaci jest dziełem młodych aktorów.

Oprócz prezentacji interesującego i  pozytywnie przyjętego przez młodzież ze Swarzędza spektaklu –  Teatr Coś Więcej przeprowadził też warsztaty teatralne dla klasy 3 TE. Podczas tych zajęć pojawiły się gry i zabawy teatralne, na które złożyły się m.in.: ćwiczenia ruchowe rozwijające wyobraźnię i myślenie metaforą. Po wizycie w Swarzędzkiej Jedynce, zespół uczestniczył w XV Poznańskim Festiwalu Teatrów „Marcinek”, gdzie zdobył III miejsce, właśnie za spektakl „Latawiec”.

Latawiec

Opublikowano: 25 marca 2015