Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

To już 59. edycja plebiscytu

Wystartowała 59. edycja Plebiscytu “Głosu Wielkopolskiego” na Najlepszych Sportowców i Trenera Wielkopolski w 2016 roku. – Nasz plebiscyt ma najdłuższą tradycję ze wszystkich cyklicznych sportowych wydarzeń w regionie. To dla nas oraz kibiców zaszczyt i powód do dumy – mówi red. Radosław Patroniak z “Głosu Wielkopolskiego”.

Kończący się rok obfitował w sporo sukcesów sportowców z Wielkopolski. Te najbardziej spektakularne odniosła Angelique Kerber (na zdjęciu). Mieszkająca w Puszczykowie w powiecie poznańskim Niemka z polskim paszportem wygrała dwa wielkoszlemowe turnieje – Australian Open i US Open, a w Wimbledonie przegrała dopiero w finale. Podobnie było w podsumowującym sezon turnieju Masters. Do tego Kerber zdobyła także srebrny medal na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. To wszystko sprawiło, że zakończyła sezon jako pierwsza rakieta świata.

– Kerber reprezentuje Niemcy, ale w jej żyłach płynie polska krew. Według wielu rankingów zostanie zapewne najlepszą atletką globu. Przy takim dorobku tytuł najlepszego sportowca Wielkopolski to może i skromne wyróżnienie, ale dlaczegóż by nie puścić oczka w kierunku wielkiej gwiazdy, która na każdym kroku podkreśla, że wielkopolskie Puszczykowo to jej dom – mówi Aleksandra Kropielnicka z WTK. To właśnie dziennikarze z regionu jako pierwsi przedstawili swoje dziesiątki najlepszych sportowców. Nie wiedzieć czemu większość z nich pominęła w swoich rankingach Angelique Kerber.

Wszyscy natomiast postawili na Martę Walczykiewicz i Monikę Michalik. To nic dziwnego, bo ta pierwsza na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro zdobyła srebrny medal w kajakarstwie, a druga brązowy w zapasach. Wielu dziennikarzy w swoich typach wskazało także na Nikol Płosaj z UKS Mróz Jedynki Kórnik, która w tym roku wywalczyła srebrny medal na mistrzostwach Europy w kolarstwie torowym. O tym, kto jednak wygra zadecydują kibice wysyłając kupony, które są publikowane w “Głosie Wielkopolskim”. Wyniki plebiscytu ogłoszone zostaną na Wielkim Balu Sportowca, który zaplanowano na 3 lutego w Hotelu Andersia.

Opublikowano: 13 grudnia 2016