Trzy zwycięstwa Liderek

zdjęcie meczu damskiej ligi koszykówki

Trzy mecze w miniony weekend rozegrały młode koszykarki Lidera Swarzędz. I wszystkie wygrały. W sobotę juniorki do lat 18 w hali Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji podejmowały zespół Kormorana Sieraków. – Był to bardzo ważny mecz dla układu tabeli. Podopieczne trener Anny Talarczyk zaczęły bardzo nerwowo, mnożyły się straty i proste błędy. W efekcie, po pierwszej kwarcie dziewczyny przegrywały 14:23 – opisuje Marcin Madanowski, dyrektor sekcji koszykówki.

Zespół Kormorana jest starszy i dużo silniejszy, ale koszykarki Lidera odrobiły straty już w drugiej odsłonie. – Lepsza obrana i szybsza gra pozwoliły nam wyjść na dwupunktowe prowadzenie 36:34 już po pierwszej połowie. O zwycięstwie zadecydowała jednak trzecia kwarta, wygrana przez nas 23:7 – dodaje. Liderki grały szybko i pomysłowo, by ostatecznie zwyciężyć 77:58.

Dzień później, w hali Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji, podopieczne trener Magdaleny Dedio w lidze młodziczek starszych do lat 14 podejmowały MKS MOS Konin. – W naszym zespole gra tylko jedna zawodniczka z nominalnego rocznika 2005. To Ola Szuba. Pozostałe dziewczyny są młodsze, ale spisały się świetnie i wygrały 69:60 – mówi Marcin Madanowski. O tej samej porze w Pile, kadetki do lat 16, grały rewanżowy mecz z KS Basket Piła. – I odniosły drugie, okazałe zwycięstwo, wygrywając 68:34 – dodaje dyrektor sekcji. W miniony weekend koszykarki ze Swarzędza były zatem niepokonane.

juniorki U18: UKS Lider Swarzędz – Kormoran Sieraków 77:58
Lider: Plackowska 16, Piasecka 15, Żukowska 15, Urbaniak 10, O. Flaszak 9, W. Flaszak 7, Rubach 3, Kasołka 2, Krzywińska, Turek, Kaczmarek.

kadetki do lat 16: KS Basket Piła – UKS Lider Swarzędz 34:68
Lider: Plackowska 23, Majchrzak 11, Rubach 7, Turek 6, Piasecka 5, Krzywińska 4, Sznajder 4, Kaczmarek 4, Kasołka 2, Żukowska 2, Gibki.

młodziczki starsze U14: UKS Lider Swarzędz – MKS MOS Konin 69:60
Lider: Szuba 17, Owczarz 12, Gibki 10, Walaszek 9, Maj 8, Łuczak 4, Szramkiewicz 4, Zawieja 3, Przespolewska 2, Flaszak, Rzepka.

Opublikowano: 7 stycznia 2019