Tunel pod torami kolejowymi coraz bliżej

logo Gazety Wyborczej

Gazeta Wyborcza Poznań, 18 sierpnia 2017

W przyszłym tygodniu miasto rozpocznie konsultacje społeczne w sprawie dużej inwestycji na granicy Poznania i gminy Komorniki. Oprócz tunelu pod torami kolejowymi powstanie tam centrum przesiadkowe dla pasażerów kolei i komunikacji miejskiej.

Na granicy Poznania i gminy Komorniki ma powstać tunel pod torowiskiem. Inwestycja ma ułatwić przejazd ul. Grunwaldzką z Komornik do Poznania i odwrotnie. Aktualnie nie jest to najprostsze zadanie. Ul. Grunwaldzką na granicy gmin przecina bowiem linia kolejowa E20. Kierowcy często niecierpliwią się przed opuszczonymi szlabanami kolejowymi, narzekają też pasażerowie autobusów, które stoją w korkach razem z samochodami.

Lekiem na problemy komunikacyjne ma być bezkolizyjny przejazd przez tory. Władze Poznania dogadały się w tej sprawie ze starostwem powiatu poznańskiego i gminą Komorniki. Rozważano dwa warianty: budowę tunelu lub wiaduktu nad torami kolejowymi. Ostatecznie analizy wykazały, że lepiej wybudować tunel.

Opublikowano: 18 sierpnia 2017