Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Turniej ultimate frisbee w Murowane Goślinie

10 drużyn z całej Polski zmierzy się w Murowanej Goślinie w turnieju frisbee Winter Unleashed 2014. Zawody odbędą się najbliższy weekend 11-12 stycznia 2014 roku, w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Mściszewskiej 10. Rozgrywki rozpoczną się o godzinie 9.00 i trwać będą w sobotę do 19.00, zaś w niedzielę do 15.00. Dla publiczności wstęp wolny. Turniej będzie rozgrywany w dywizji Mixed (tj. w składach mieszanych, damsko-męskich).

Ultimate jest bezkontaktowym sportem zespołowym, w którym używa się dysku. Jest rozgrywany przez drużyny siedmioosobowe na prostokątnym boisku, około połowę węższym niż boisko do piłki nożnej, ze strefami punktowymi na obu końcach. Celem każdej z drużyn jest zdobycie punktu poprzez złapanie dysku przez jednego z zawodników w strefie punktowej przeciwnika. Zawodnik trzymający dysk nie może z nim biegać, ale może podać go w dowolnym kierunku i do dowolnego zawodnika ze swojej drużyny. Gdy podanie nie zostanie złapane, następuje strata dysku i przejmuje go drużyna przeciwna. Ma wtedy okazję do zdobycia punktu. Zwyczajowo mecz rozgrywany jest do 17 punktów i trwa około 100 minut.

Ultimate to młoda i dynamicznie rozwijająca się dyscyplina sportu. Jej fundamentem są zasady fair play, gdyż w ultimate nie ma sędziów. Zawodnicy sędziują sami zgodnie z honorowym kodeksem – Spirit of the Game.