Muzeum Przyrodnicze WPN w Jeziorach

Muzeum Przyrodnicze Wielkopolskiego Parku Narodowego zlokalizowane jest w Jeziorach, w gminie Mosina. Gromadzi zbiory związane z Wielkopolskim Parkiem Narodowym. Ekspozycja Muzeum Przyrodniczego umieszczona jest w czterech salach. W pierwszej z nich można zapoznać się z podstawowymi informacjami o Wielkopolskim Parku Narodowym, pomnikach przyrody, ekosystemach, zbiorowiskach leśnych WPN, geologii i geomorfologii. Wszystkie tematy zilustrowano przy pomocy fotografii i plastycznych modeli. W drugiej sali, w dużych akwariach, mamy możliwość zapoznania się z rybami jezior Parku. Sala trzecia poświęcona jest w całości ptakom. W gablotach przedstawiono bogatą kolekcję ptaków związanych z terenami Wielkopolskiego Parku Narodowego w ujęciu systematycznym. Sala czwarta poświęcona została owadom. Są tu zarówno owady powodujące niejednokrotnie duże szkody w drzewostanach iglastych i liściastych, owady objęte ochroną gatunkową oraz owady związane ze środowiskiem wodnym. Ukazana została tu także bogata kolekcja motyli.

Muzeum mieści w czterech salach pałacu z lat 40. XX wieku, położonym na brzegu Jeziora Góreckiego. Pałac jest siedzibą dyrekcji Wielkopolskiego Parku Narodowego.

Więcej informacji na stronie: http://www.wielkopolskipn.pl/index.php/park/kategoria/pl/wpn-MUZEUM/77

Redaktor: Weronika Frąckowiak
Opublikowano: 31 stycznia 2017