Na kajak! Spłynęliśmy szlakiem “Puszcza Zielonka”

Lubimy kajaki! Takie twierdzenie można wysunąć po sobotniej imprezie Powiatu Poznańskiego, która odbyła się na szlaku kajakowym „Puszcza Zielonka”. Przyjemne z pożytecznym, a więc opalanie się i aktywność, odpoczynek i relaks –  w ten oto sposób spędzili niedzielę uczestnicy „Spływu kajakowego po Powiecie Poznańskim” zorganizowanego przez Międzygminny Związek Puszcza Zielonka.  Stu trzydziestu uczestników spływu pokonało odległość 11,3 km kajakiem. Rozpoczęliśmy w Tucznie. Krótką pogadankę o bezpieczeństwie podczas imprezy wygłosiła medalistka olimpijska Izabela Dylewska, która była jednym z naszych opiekunów. Na trasie oczywiście nikt się nie ścigał, wszyscy niedzielnie leniuchowali i podziwiali zróżnicowaną rzeźbę Puszczy Zielonki. Szlak kajakowy „Puszcza Zielonka” to nie tylko spokojne jeziora, rzeka Główna i Struga Wierzenicka, to także przenoski, z którymi musieli sobie poradzić uczestnicy naszego spływu.  Na mecie w Złotniczkach czekały dodatkowe, liczne atrakcje. Można było wziąć w quizach przygotowanych przez Powiat Poznański oraz teście wiedzy o szlaku kajakowym. A nagrody były bardzo cenne! Regenerujący posiłek, muzyka i przepiękna pogoda – dopełniły tła niedzielnej imprezy!  Kto nie był w stanie dołączyć do naszej imprezy lub nie zdążył, gdyż zabrakło miejsc, może spokojnie wypożyczyć kajak z Tuczna, bądź z Pobiedzisk w okolicach Jeziora Biezdruchowskiego. Warto również połączyć aktywny wypoczynek ze zdobywaniem wiedzy, gdyż przy szlaku zlokalizowane są zabytki architektury m.in. dwór Maksymiliana Jackowskiego.  Sprawdź nasze imprezy w kalendarium. Z nami nie można się nudzić.

Redaktor: Administrator strony
Opublikowano: 14 lutego 2014