Tylko Tarnovia z punktami

mecz piłki nożnej

Tylko piłkarze z Tarnowa Podgórnego zdołali zdobyć punkty w 17. kolejce grupy wielkopolskiej IV ligi. Tarnovia, choć grała w Kole, to pewnie pokonała tamtejszą Olimpię. Wygraną 3:1 zapewnili gościom Tomasz Graczyk oraz Krystian Skórczyński. Ten drugi dwukrotnie pokonał bramkarza rywali. Po tym zwycięstwie Tarnovia zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli.

Drugą pozycję utrzymała Unia Swarzędz, ale strata podopiecznych trenera Patryka Kniata do prowadzącego Lubuszanina Trzecianka wynosi już pięć punktów. A wszystko za sprawą sobotniej porażki 0:1 na własnym boisku z Obrą Kościan. Jak informuje strona klubu z powiatu poznańskiego to spotkanie najlepiej opisuje znane piłkarskie powiedzenie „niewykorzystane sytuacje się mszczą”.

Gospodarze w tym meczu mieli swoje okazje, ale nie potrafili ich zamienić na gole. Skuteczni byli za to rywale. – Punkt kulminacyjny spotkania miał miejsce w 78. minucie. Wtedy sędzia, mimo kontrowersji, odgwizdał rzut wolny w okolicach 25 metra od bramki Unii. Stały fragment wykonał wprowadzony chwilę wcześniej na plac gry Krystian Łukaszyk. Zawodnik Obry oddał mocny strzał i piłka po jednym koźle zatrzepotała w siatce – czytamy na stronie.

– Utrata bramki zmotywowała swarzędzan do jeszcze większej walki. Niestety, skończyło się jedynie na chęciach i Obra wygrała 1:0. Była to pierwsza w tym sezonie porażka podopiecznych Patryka Kniata na własnym boisku – dodaje Jan Piechota, rzecznik prasowy klubu na stronie. Okazji do rehabilitacji już nie będzie, bo było to ostatnie spotkanie ligowe w tym roku w Swarzędzu.

W tej serii spotkań straty ponieśli także piłkarze Kotwicy Kórnik. Zespół z powiatu poznańskiego wyraźnie, bo 0:3 przegrał w Lesznie z Polonią. Wszystkie bramki w drugiej połowie. Kotwica, która jesienią wszystkie mecze grała na wyjazdach zajmuje osiemnaste miejsce w tabeli. Za tydzień ostatnia kolejka w tym roku. Na zdjęciach fragmenty spotkania w Swarzędzu (fot. Unia Swarzędz).