Tylko Unia Swarzędz gra dalej

zdjęcie piłkarze na boisku

Znamy już ćwierćfinalistów rozgrywek o Puchar Polski strefy poznańskiej. Do tego etapu rywalizacji dotarła tylko jedna drużyna z powiatu poznańskiego. Jest nią Unia Swarzędz, która w 1/8 finału aż 7:0 pokonała na wyjeździe Czarnych Czerniejewo. – Wykonaliśmy po prostu swój plan – mówią w klubie. W kolejnej rundzie piłkarzy Unii czekać już będzie dużo większe wyzwanie, ponieważ do Swarzędza przyjedzie III-ligowe Mieszko Gniezno, a to jeden z głównych faworytów regionalnego Pucharu Polski.

– Na to wygląda, zwłaszcza po tym, jak z rozgrywkami pożegnały się rezerwy poznańskiego Lecha – mówi Dawid Frąckowiak, menedżer klubu z pierwszej stolicy Polski. Mieszko w drodze do ćwierćfinału pokonał inną drużynę ze Swarzędza, a mianowicie grającego w okręgówce Lidera. – W tym spotkaniu, tak jak to często w Pucharze Polski się zdarza, daliśmy szansę dublerom, a oni bardzo poważnie podeszli do swoich obowiązków. Podobnie było w poprzednich rundach – dodaje menedżer.

Z rozgrywkami pożegnały się także Stella Luboń oraz Avia Kamionki. Obie ekipy z powiatu poznańskiego musiały uznać wyższość Polonii Środa. Stella na własnym boisku przegrała 0:3 z pierwszym zespołem tego klubu, a Avia uległa na wyjeździe rezerwom 1:3. Tak się składa, że teraz oba zespoły Polonii zagrają ze sobą. I pewnie w ciemno można założyć, że do dalszego etapu rozgrywek przejdzie III-ligowiec, który broni zresztą trofeum.

Pozostałe dwie pary ¼ finału tworzą Sparta Oborniki i Warta Międzychód oraz Korona Bukowiec i Pogoń Lwówek. Korona to najniżej notowany zespół na tym szczeblu rywalizacji. Na co dzień ta drużyna występuje bowiem w B klasie. – Puchar Polski to szansa dla takich drużyn i zawsze trzeba na nie uważać – twierdzi Dawid Frąckowiak. Spotkania ćwierćfinałowe odbędą się już na wiosnę. Teraz piłkarze mogą się zatem skupić na ligowej rywalizacji.

Opublikowano: 25 października 2018