Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

VI Festiwal Piwa w Szreniawie

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie organizuje imprezę edukacyjno-rekreacyjną w parku muzealnym poświęconą piwowarstwu. Odbędzie się ona 5 czerwca, w godz. 11.00-19.00. Głównym celem festynu jest przedstawienie tradycji spożywania piwa na ziemiach polskich w ujęciu historycznym, przybliżenie sposobu warzenia piwa, prezentacja małych i średnich browarów funkcjonujących obecnie w kraju oraz pokazanie wyrobu piw tzw. domowych.

Na imprezie odbędzie się również prezentacja dań kuchni opartej na wykorzystaniu piwa jako dodatku do potraw oraz głównego ich składnika jak np. polewki piwnej. Ponadto zostaną zaprezentowane właściwości lecznicze i kosmetyczne piwa. Impreza organizowana jest po raz szósty i cieszy się lawinowo rosnącą popularnością nie tylko wśród tysięcy smakoszów piwa.

Na festiwalu nie zabraknie także ogródków piwnych poszczególnych browarów regionalnych, hurtowni i pubów, gdzie będzie można posmakować złocistego napoju. Przewidziane jest także stoisko “Piwa świata”. W trakcie festynu będzie można też obejrzeć pokaz wypieku chleba i wędzenia wędlin, a także pokaz pracy twórców ludowych i rzemieślników wraz ze sprzedażą ich wyrobów.

Nie zabraknie także stanowiska interaktywnego dla dzieci, konkursów dla publiczności czy występów artystycznych. Warto dodać, że w dniu festiwalu Koleje Wielkopolskie udostępniają dodatkowe połączenia kolejowe z Poznania do Szreniawy i z powrotem, za 5 zł od osoby. Pasażerom pociągów dodatkowych, po okazaniu biletów kolejowych w kasie Muzeum przysługuje wejście ulgowe na Festiwal Piwa w cenie 7 zł.

Opublikowano: 27 maja 2016