Fundacja Bohdana Smolenia

onet, 14 marca 2017

Zaczęło się od dwóch koni, które zmarły w ubiegłym roku aktor i satyryk po prostu kochał. Pragnął wraz z nimi pomagać ludziom, którzy zmagają się z niepełnosprawnością. Teraz kiedy Bohdana Smolenia zabrakło, jego przyjaciele dbają o to, by fundacja wciąż się rozwijała. I dalej pomagała. – Niektórzy myślą, że zawiesiliśmy działalność. A my chcemy robić jeszcze więcej – zapewniają.

Fundacja “Stworzenia Pana Smolenia” funkcjonuje głównie dzięki ludziom, którzy postanowili jeden procent swojego podatku przeznaczyć właśnie na ośrodek w Mosinie. Pani Joanna ma jednak nadzieję, że pojawią się stali sponsorzy – tak, aby łatwiej można było planować dalsze działania. A koszty samego utrzymania koni są bardzo wysokie. Sporo pieniędzy pochłania także samo parapowożenie. – Pomaga nam powiat, przyznano nam fundusze na prowadzenie zajęć. Jednak potrzeb wciąż jest wiele – dodaje.

Cały tekst TUTAJ

Opublikowano: 16 marca 2017