Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Weronika wygrała kryterium

Weronika Humelt wygrała 19. edycję kolarskiego Kryterium Ulicznego o Puchar Burmistrza Kórnika, która odbyła się w świąteczny wtorek, 15 sierpnia. W zawodach uczestniczyło ponad 500 zawodników i zawodniczek. Dla reprezentantki UKS Jedynka Mróz Colnago Kórnik, to drugie zwycięstwo z rzędu w tej imprezie.

Drugie miejsce w kryterium zajęła Karolina Karasiewicz z klubu Pacific Toruń, a trzecie Alicja Ratajczak, także z miejscowej Jedynki. Zawody cieszyły się sporym zainteresowaniem kibiców. – Ściganie się między budynkami, na wąskich ulicach, ma swój urok. Dla kibiców wyścig na 20 km jest dużo ciekawszy niż taki na 200 km – twierdzi Robert Taciak, trener Jedynki i jednocześnie organizator kryterium.

Warto dodać, że Weronika Humelt, Alicja Ratajczak oraz inna zawodniczka Jedynki Nikol Płosaj nie tak dawno wywalczyły wicemistrzostwo Europy na torze. Ratajczak została również wicemistrzynią Polski w jeździe na czas. Nie jest zresztą wykluczone, że ta zawodniczka w przyszłym sezonie pójdzie w ślady swojej starszej koleżanki klubowej Katarzyny Pawłowskiej i podobnie jak ona spróbuje swoich sił w kolarstwie zawodowym.

podiumNajlepsze zawodniczki kryterium w Kórniku (fot. archiwum Alicji Ratajczak)

Opublikowano: 16 sierpnia 2017