Wielka Gala Krwiodawstwa (06.11.2018)

logo Nasz Głos Poznański

Po południu podczas uroczystej Gali, specjalne statuetki i podziękowania odebrało ponad 40 krwiodawców z powiatu poznańskiego. Wręczali je Jan Grabkowski, starosta poznański wraz z Markiem Lisem, przewodniczącym Komisji Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia Rady Powiatu w Poznaniu. Jedna z nich trafiła do Jakuba Skubiszaka, który przez 18 lat oddał ponad 45 litrów krwi. Od tak długiego czasu bardzo aktywnie działa w Klubie Honorowych Dawców Krwi w Kostrzynie. Sam nie tylko chętnie uczestnicy w zbiórkach, ale swym entuzjazmem zaraża innych- znajomych czy kolegów z pracy.

O tym, jak ważne i potrzebne jest oddawanie krwi przekonuje, szczególnie młodych mieszkańców Swarzędza, Marek Wasielewski. Na swoim koncie ma oddanych 25 litrów tego cennego leku. Ale zbiórki to nie wszystko. Pan Marek bardzo angażuje się w propagowanie honorowego krwiodawstwa na terenie całej gminy Swarzędz. Pomaga również w organizacji ogólnopolskich zawodów krwiodawców w wędkarstwie spławikowym, czy ogólnopolskiego majowego pikniku rodzinnego krwiodawców.

Jak zgodnie podkreślali uczestnicy Gali w swej działalności nie widzą nic nadzwyczajnego i szczególnego. – Tak po prostu dyktuje serce. Przecież kiedyś i my możemy znaleźć się w sytuacji, kiedy będziemy potrzebować pomocy. A jak wiadomo dobro wraca … – przyznali tegoroczni laureaci.

Nasz Głos Poznański

Opublikowano: 7 listopada 2018