Wielkopolska w czołówce szkół (14.10.2018)

epoznan logo

W ubiegły czwartek uczniowie klas mundurowych z Zespołu Szkół w Bolechowie złożyli uroczyste ślubowanie. Na co dzień przyswajają wiedzę z tradycyjnych przedmiotów jak język polski, historia czy geografia często jednak szkolne ławki zamieniają na poligon a książki na broń. Na zajęciach uczą się też radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych czy samoobrony. Mowa o uczniach klas mundurowych, którzy w ubiegły czwartek w Zespole Szkół w Bolechowie złożyli uroczyste ślubowanie.

Od ubiegłego roku powiat poznański w bolechowskiej placówce oprócz przyszłych strażaków i żołnierzy kształci również policjantów i policjantki. Jak przyznaje Beata Strama, dyrektor ZS w Bolechowie nie tylko sprawność fizyczna jest podstawą nauczania w klasach mundurowych, w których obecnie uczy się 100 uczniów. Wiele z zasad, które staramy się przekazać tym młodym ludziom, zaczerpniętych jest z kodeksu rycerskiego. Olbrzymi nacisk kładziemy na to, by nasi przyszli strażacy, żołnierze czy policjanci umieli współpracować z innymi, pomagali słabszym, radzili sobie w sytuacjach kryzysowych. Zawsze kierowali się postawą patriotyczną – mówi Beata Strama.

epoznan.pl

Opublikowano: 15 października 2018