Wielkopolskie wiosła na scenie i w akcji

Głos Wielkopolski, 3 grudnia 2015

W poznańskim hotelu Sheraton podsumowano sezon wioślarski. Rozdano też wyróżnienia zwycięzcom rankingu “Wielkopolskie wiosła”. Leaureatów i gości przywitał prezes Wielkopolskiego Związku Towarzystw Wioślarskich, Aleksander Daniel, który podziękował zawodnikom, trenerom, działaczom i sponsorom za wsparcie dyscypliny, która ma w naszym regionie piękne tradycje i duże grono entuzjastów.  W przyszłym roku Poznań będzie organizatorem Pucharu Świata w dniach 17-19 czerwca. Na Malcie można się wtedy spodziewać całej czołówki światowej, dla której ma to być ostatni sprawdzian przed igrzyskami olimpijskimi.

Dzień wcześniej, także w poznańskim hotelu Sheraton, odbył się finał drugiej edycji „pierwszego kroku wioślarskiego”. To wspólna akcja powiatu poznańskiego oraz Wielkopolskiego Związku Towarzystw Wioślarskich. Jest ona skierowana do młodzieży gimnazjalnej, która często po raz pierwszy ma okazję rywalizować na ergometrze. W ubiegłorocznej edycji wzięła udział młodzież z Czerwonaka, Dopiewa, Swarzędza i Suchego Lasu. Tym razem swoją szansę dostali uczniowie z Tarnowa Podgórnego, Lubonia, Komornik oraz Murowanej Gośliny.

Opublikowano: 8 grudnia 2015