Wolontariusze nagrodzeni po raz dziesiąty (19.06.2018)

logo Gazety Wyborczej

Warsztaty dla seniorów, organizacja zawodów dla dzieci czy pomoc osobom z niepełnosprawnościami to tylko ułamek działalności wolontariuszy w Powiecie Poznańskim. Zaangażowani w działalność prospołeczną zostali w poniedziałek wyróżnieni podczas 10. Gali Wolontariatu w starostwie powiatowym.

– Choć na początku nie czułem potrzeby takich spotkań, przez 10 lat zmieniła się moja perspektywa. Teraz uważam, że na pierwszym miejscu powinni być ludzie, a dopiero później inwestycje. Wszystko, co tworzymy, musi służyć człowiekowi – mówił starosta Jan Grabkowski podczas 10. gali wolontariatu, w trakcie której nagrodzono osoby szczególnie zaangażowane społecznie z całego powiatu.

Wolontariusze działają na rzecz lokalnych społeczności, seniorów, dzieci, osób z niepełnosprawnościami czy młodych sportowców w gminach powiatu. Z okazji 10. gali starostwo zdecydowało się wyróżnić 10 osób, które szczególnie przyczyniają się do rozwoju wolontariatu. Wśród nich znaleźli się m.in. prezesi firm Solaris czy Glutenex.

Gazeta Wyborcza Poznań

Opublikowano: 19 czerwca 2018