Powiat kartuski nawiązał współpracę (30.06.2018)

Powiat kartuski nawiązał współpracę z powiatem poznańskim.

Władze powiatu kartuskiego zyskały nowego partnera. Kartuski samorząd rozpoczął współpracę z powiatem poznańskim. Będzie ona dotyczyła takich obszarów jak m.in. oświata i edukacja, kultura czy gospodarka. W sobotę starosta Janina Kwiecień podpisała umowę partnerską z Janem Grabkowskim, starostą poznańskim.

– Powołując się na dotychczasowe kontakty, mające na celu rozwój współpracy pomiędzy mieszkańcami i instytucjami, uwzględniając jednocześnie potencjał społeczny, kulturalny, gospodarczy i edukacyjny obu regionów oraz pragnąc zachęcić do współpracy instytucje i przedsiębiorstwa działające na terenie obu powiatów, chcemy dalej rozwijać i intensyfikować współpracę w ramach umowy o partnerstwie – tak brzmi wstęp do umowy partnerskiej, którą kartuski samorząd popisał z powiatem poznańskim.

Redaktor: Weronika Frąckowiak
Opublikowano: 4 lipca 2018