Wydział Komunikacji będzie miał nową filię

epoznan logo

epoznan, 29 kwietnia 2018

Szósta filia Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego powstanie w Czerwonaku. Porozumienie w tej sprawie zostało podpisane przez Jana Grabkowskiego, starostę poznańskiego i wójta Czerwonaka Jacka Sommerfelda. Filia Wydziału Komunikacji będzie znajdowała się w zabytkowym budynku dworca w Czerwonaku, gdzie już od kilku miesięcy prowadzone są prace pod opieką konserwatora zabytków. Obecnie w pomieszczeniach dworca w Czerwonaku, na 100 metrach kwadratowych, trwa remont. Filia ma szanse ruszyć na początku września. Dzięki temu mieszkańcy gminy, jak i okolicznych miejscowości, będą mogli na miejscu załatwić wszystkie swoje sprawy związane z rejestracją pojazdów – mówi Jan Grabkowski, starosta poznański. Zaproponowałem wójtowi wskazanie miejsca, gdzie można utworzyć taką filię. To będzie szósty „oddział” naszego Wydziału Komunikacji. Po raz kolejny pokazaliśmy, ze w ramach Metropolii Poznań potrafimy wspólnie działać a rzecz mieszkańców – dodaje Jan Grabkowski.

Opublikowano: 30 kwietnia 2018