Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Wysokie lokaty Kórnika

29 marca na warszawskim Torwarze odbyło się podsumowanie Współzawodnictwa Sportu Młodzieżowego za rok 2016, którego organizatorem było Ministerstwo Sportu i Turystyki. To coroczne spotkanie, na którym nagradzane są najlepsze lub najwyżej sklasyfikowane kluby sportowe i jednostki samorządu terytorialnego we współzawodnictwie dzieci i młodzieży.

Nagrody i trofea zostały przyznane w kliku kategoriach. W klasyfikacji gmin od 20 do 50 tys. mieszkańców triumfowało miasto Sopot, a czwarte miejsce zajął Kórnik. – Na ten sukces zapracowały przede wszystkim nasze kolarki i kolarze, zdobywając 328,5 pkt. Kolejne 13 punktów dorzucili łucznicy. Wśród klubów kolarskich nasz klub uplasował się na 3 miejscu w kraju, a łuczniczych – na 40. W skali całego kraju i wszystkich dyscyplin dało nam to miejsce 53, co oznacza 7 miejsce w województwie wielkopolskim i pierwsze w powiecie poznańskim – mówi Maciej Brylewski, prezes UKS Jedynki Kórnik.

– Na tej samej pozycji w kraju znalazła się gmina Kórnik, uzyskując w sumie 479, 17 pkt., na co złożyły się UKS Jedynka (341,5), UKS TKD Kórnik (79), UKS Oaza Kórnik (38,5), KS Kotwica Kórnik (16,17), UKS Dwójka (3,0) i MUKS Wieża Kórnicka (1). W skali kraju uplasowaliśmy się na piątym miejscu wśród gmin od 20 tys do 50 tys mieszkańców; w województwie wielkopolskim uplasowaliśmy się na szóstej pozycji, zaraz za miastami wojewódzkimi – dodaje prezes.

W generalnej klasyfikacji gmin na pierwszym miejscu znalazła się Warszawa, wyprzedzając Wrocław i Poznań. W klasyfikacji generalnej województw najlepsze okazało się województwo mazowieckie. Na podium znalazły się także województwa wielkopolskie i śląskie.