Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

XIV Powiatowe Kolędowanie w Buku

Już po raz czternasty odbyło się „Powiatowe Kolędowanie”, na które co roku przychodzi mnóstwo spragnionych dobrej muzyki mieszkańców Powiatu Poznańskiego.

Ta muzyczna uczta odbyła się 25 stycznia 2014 r. o godzinie 16:00, w Kościele pw. Św. Stanisława Biskupa w Buku. Na “kolędową ucztę” przybyli znakomici goście: Tomasz Łubiński Wicestarosta Poznański, Stanisław Filipiak Burmistrz Miasta i Gminy Buk, Andrzej Jankowski Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Buk, ks. Prałat Jan Stanisławski. Licznie stawili się goście oraz mieszkańcy Powiatu.

W tym roku w bukowskiej farze wystąpili:

– Zespół Kameralny „ Amici Canti” z Buku, który dzięki pasji i nowatorskiemu podejściu do sztuki wokalnej zdobywa uznanie na licznych konkursach ogólnopolskich i zagranicznych.

–  Kiciński Chór Kameralny „Arsis”, który wykonuje utwory o charakterze sakralnym. Działa przy parafii pw. Św. Józefa w Kicinie, od 2010 r.

– Chór Dziecięcy „Tutti Santi” oraz Zespół Dziewczęcy „Tutti Santi”, które działają przy parafii pw. Wszystkich Świętych w Kórniku. Brały udział w wielu przeglądach oraz konkursach. Na koncie mają dwie płyty:  Tobie Chór Aniołów oraz Kolęda płynie z wysokości.

Coroczne „Powiatowe Kolędowanie w Buku”  jest doskonałą okazją do  wspólnego spotkania oraz zintegrowania poprzez śpiew.

Redaktor: Administrator strony
Opublikowano: 27 stycznia 2014