XV Biesiada Kaszubska (04.07.18)

Sobotnie i niedzielne popołudnie 30 czerwca oraz 1 lipca br. minęło pod znakiem muzyki i atrakcji dla mieszkańców powiatu kartuskiego, które już po raz piętnasty zorganizował Zarząd Powiatu Kartuskiego. Każdy kto skusił się by wziąć udział w święcie Powiatu mógł obejrzeć wyroby rękodzielnicze lub spróbować swoich umiejętności w krainie rękodzieła artystycznego. Na stoiskach z partnerskich powiatów można było kupić, łowickie miody, biżuterię ze Świdnicy a także tatrzańskie oscypki, wędliny i nalewki. Powiat poznański zaprezentował swoje atrakcje na aktywnym, mobilnym stoisku promocyjnym.

Dni Powiatu Kartuskiego uświetniła muzyka, a szeroki wachlarz wykonawców zapewnił rozrywkę nawet najbardziej wymagającym. Część artystyczną pierwszego dnia rozpoczął występ zespołu Tribute to Justin Timberlake. Następnie wystąpiła „turbofolkowa” grupa Bubliczki a wieczorem publiczność wysłuchała zespołu Piersi. Niedzielne koncerty otworzył występ zespołu Słowiańska Dusza, następnie zagrał gdyński zespół Mitra a wieczorem przyszedł czas na mocniejsze brzmienie w wykonaniu Sidneya Polaka. Kulminacją Dni Powiatu Kartuskiego był znakomity koncert zespołu Varius Manx i Kasi Stankiewicz.

Podczas XV Dni Powiatu Kartuskiego gościliśmy delegacje z partnerskich powiatów na czele ze Starostą Poznańskim Janem Grabkowskim, Starostą Łowickim Krzysztofem Figatem, przedstawicielami powiatu Świdnickiego oraz powiatu Tatrzańskiego a także rejonu Śniatyńskiego z Ukrainy.

www.kartuskipowiat.com.pl

Opublikowano: 12 lipca 2018