Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

XXV-lecie LO w Bolechowie

10 września uroczyście, a zarazem radośnie, w Zespole Szkół im. Gen. Dezyderego Chłapowskiego w Bolechowie obchodzono jubileusz XXV-lecia Liceum Ogólnokształcącego. W uroczystościach wziął udział m.in. Tomasz Łubiński, wicestarosta poznański.

W części oficjalnej dyrektor Beata Strama podkreślała, że mottem szkoły są słowa – DĄŻYC KU DOBRU. Dyrektor w ciepłych słowach podziękowała również swoim poprzedniczkom: Annie Flaczyńskiej, Elżbiecie Łukaszewicz i Lidii Szymczak za pracę na rzecz rozwoju placówki w Bolechowie.

W programie artystycznym był czas na ekspresyjny taniec w wykonaniu absolwentek i uczennic z zespołu prowadzonego przez Klaudię Janiszewską. Jubileusz uświetnił również piękny występ absolwentki szkoły Patrycji Rogackiej. Ważnym akcentem jubileuszu było też pasowanie uczniów 1 klasy strażacko-ratowniczej, które odbyło się na terenie JRG-8 Państwowej Straży Pożarnej w Bolechowie.

Goście mieli także okazję zwiedzić szkołę oraz obejrzeć pamiątkowe zdjęcia i kroniki. Był też czas na wpisywanie życzeń z okazji ćwierćwiecza funkcjonowania placówki. Wieczorem w restauracji Bergamotka w Czerwonaku odbył się Pierwszy Bal Absolwentów.

Teks: Beata Strama i Ewa Pomin
Zdjęcia: Grażyna Zawal, Julia Paluch