Z Jedynki na finał Olimpiady

Paula Mąkowska i Paulina Pade, uczennice klasy czwartej Technikum Hotelarskiego w Zespole Szkół nr 1 w Swarzędzu, po wygranych eliminacjach szkolnych wzięły udział w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Jej organizatorem jest Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy. Głównym celem Olimpiady jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowania hotelarstwem i turystyką oraz podnoszenie poziomu umiejętności zawodowych.

W etapie okręgowym wzięło udział 314 uczestników. Do finału zakwalifikowało się 39 uczniów z najlepszymi wynikami. Wśród nich znalazła się również uczennica prowadzonej przez powiat poznański Jedynki, Paula Mąkowska. Pod okiem Agnieszki Wójcik dalej przygotowuje się do finału, który odbędzie się w dniach 3-6 kwietnia. Etap centralny składa się z części pisemnej i części praktycznej, obejmującej  zadanie praktyczne z obsługi gościa w recepcji hotelowej oraz obsługi gościa w restauracji.

Tekst i zdjęcie: Agnieszka Wójcik

olimpiada hotelarskaPaula Mąkowska w czasie eliminacji okręgowych w Zespole Szkół przy ulicy Śniadeckich w Poznaniu

Opublikowano: 21 lutego 2017